CO JE TO BACHATA ? 

Bachata je hudební a taneční styl, který pochází z Dominikánské Republiky.  Zdrojem pro bachatu byly kubánský son a bolero (chatrakteristický kytarový zvuk) okřeněné o specifický afro karibský rytmus (viz. merengue). Až do 90. let byla bachata považována za příliš vulgární a smutnou, než aby někdo počítal s jejím rozšířením mimo Dominikánu. Ale s přechodem k elektrické kytaře a kovovým strunám si bachata velmi brzy získala mezinárodní věhlas. Dnes je bachata na tanečních parketech minimálně stejně populární jako salsa nebo merengue. 

Tančí se na 4 doby vždy tři kroky a jeden přísun (tap/akcent). Můžete tančit jak tělo na tělo, tak ve volnějším držení a charakteristické jsou houpavé pohyby kyčlí. 

Dominikánská Bachata – tančí se na tradiční i moderní hudbu jak v uzavřeném, tak volném držení – styl obsahuje hodně footworků a méně rychlého sólo točení – pracuje s klasickou strukturou skladby a změnou dynamiky mezi rytmy derecho, majao a mambo – pokud zvládnete několik základních technik, můžete si užívat krásu a čistotu tradiční hudby.

Bachata Sensual – široce populární pomalejší styl, který vznikl ve Španělsku – používá mnoho (často náročných) technik z contemporary, lambady nebo zouku – někdy pracuje pouze s tělem (různé vlny a náklony) a zcela vynechává základní krok, rytmickou sekci potlačuje na úkor vyjádření melodie a nálady – hudební předlohu nelze obvykle přesně zařadit, často je na hranici žánrů bolero, soul nebo rhythm & blues.